O nás Referenční práce Referenční údržby Napište nám Kontakt
 

 NAŠE SLUŽBY 
- Péče o trávníky
- Závlahové systémy
 Realizace zahrad / Péče o trávníky >  • Hnojení - zajišťujeme hnojení po zimě pro rychlou regeneraci trávníku, přihnojování během vegetace i zásobní hnojení na podzim.

  • Pravidelné i jednorázové sekání trávníku - frekvence sečí trávníku je ovlivňována úrovní výživy a zavlažování. Po jarním růstu v březnu a dubnu začíná nejintenzivnější růst v období května a června. Trávník měl být sekán kvalitní a výkonnou sekačkou a také musí být zajištěn co možná nejkvalitnější sběr posekané hmoty
     
  • Chemické hubení pampelišek i jiných nežádoucích plevelů v trávníku

  • Chemická ochrana trávníku proti plísním (často je špatný vzhled trávníku způsoben nikoli špatnou výživou nebo péčí, ale plísněmi napadajícími trávník)

  • Vertikutace - jde o činnost, při které se speciálním strojem vyčešou zplstnatělé zbytky trávníku, které vznikají přirozeným růstem trávníku. Mnohdy je tento problém zapříčiněn také nadměrným používáním sekaček s mulčovacím adaptérem. Při vertikutaci dochází k profrézování trávníku včetně svrchní vrstvy půdy cca do hloubky 1 cm. Tím se trávník zbaví veškerých starých a zetlelých listů, provzdušní se svrchní část půdy, což umožní trávníku nový bohatý růst a opětovné zahoustnutí. Vertikutace se provádí dvakrát ročně (jaro a podzim), u mimořádně rychle rostoucích trávníků někdy i uprostřed vegetační sezony.

  • Aerofikace - v principu jde o činnost, kdy speciální stroj pomocí dutých jehel udělá do trávníku velké množství vpichů do hloubky 30 cm. V Takto provzdušněné půdě potom trávník hluboko a bohatě zakoření. Používá se hlavně na mimořádně zatěžovaných místech, jako jsou fotbalová a golfová hřiště, nebo pro vylehčení velmi těžkých půd.
 Vertikutace trávníku

Trávník po zimě

Trávník po přhnojení